Więcej

  Nie żyje Emilian Kamiński. Znamy przyczynę śmierci aktora

  |

  POPULARNE DZIŚ

  W poniedziałek 26 grudnia 2022 r. media obiegły smutne informacje o odejściu Emiliana Kamińskiego. Znamy przyczynę śmierci znanego aktora. Do informacji publicznej podała ją przyjaciółka zmarłego.

  Jeśli nie z nazwiska, to na pewno z wizerunku. Znał go niemal każdy Polak. Emilian Kamiński był aktorem nie tylko filmowym i serialowym, ale też (a może przede wszystkim?) teatralnym. Wcielił się w masę ról, a nawet stworzył w Warszawie Teatr Kamienica. Kochał to, co robił. Odszedł w wieku 70 lat.

  Emilian Kamiński nie żyje – przyczyna śmierci

  Patrycja Pawlik z założonego przez Kamińskiego teatru przekazała mediom informacje o tym, że Emilian Kamiński zmarł dziś rano. Przyczyną jego śmierci była choroba, z którą zmagał się w ostatnim okresie. Wiemy też, w jakich okolicznościach odszedł.

  – Pan Emilian zmarł dzisiaj o 7.30. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Zmarł przy swojej rodzinie w swoim domu w Józefowie – powiedziała w rozmowie z Onetem Pawlik.

  Emilian Kamiński był pasjonatem sztuki aktorskiej. Organizował spektakle teatralne nawet w stanie wojennym. Nierzadko wiele ryzykował, gdyż były one nielegalne. Kilka lat temu wspominał jednak, że nie myślał o konsekwencjach. Niech spoczywa w pokoju.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: PiS zapowiada wielkie rozdanie. Pieniądze dla emerytów, program 700 plus i nie tylko

  • Choroba
  • Emilian Kamiński
  • Nie żyje
  • Śmierć
  • Stan zdrowia

  Wybrane dla ciebie