Więcej

  PiS zaskoczył emerytów. Morawiecki: Zmieniamy zasady naliczania świadczeń

  |

  POPULARNE DZIŚ

  Prawo i Sprawiedliwość znów przymila się do emerytów? Tym jednak razem nie chodzi o ogół beneficjentów świadczeń. Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego wystąpienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zwrócił się do konkretnej grupy, która będzie mogła liczyć na godziwe pieniądze.

  Wybory tuż, tuż. Choć – jak wiadomo – do urn udamy się dopiero w drugiej połowie 2023 roku, rządzący pracują już niemal na pełnych obrotach, by przekonać do siebie kolejne grupy społeczne. W ostatnich latach to właśnie emeryci dawali PiS-owi kolejne triumfy.

  „On wie, co się stało z Iwoną Wieczorek”. Na przesłuchaniu powiedział o 1 słowo za dużo

  Morawiecki: emerytury naliczane na nowych zasadach. Godne pieniądze dla rolników

  Szef polskiego rządu przemawiał we wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jedna z jego deklaracji będzie szczególnie interesująca dla rolników. Jak powiedział Mateusz Morawiecki, emerytury rolnicze będą naliczane w nowy sposób, powiązany poniekąd z ZUS – cytuje premiera serwis GOpinie.pl.

  – Chcemy zaprezentować przyjętą na Radzie Ministrów ustawę, która zmienia sposoby naliczania emerytur rolniczych. Minimalna emerytura rolnicza po spłacaniu 25 lat składki nie może być niższa, niż analogiczna emerytura w ZUS-ie – powiedział 20 grudnia 2022 r. premier Mateusz Morawiecki.

  W prostych słowach oznacza to, że osoby, które zapracują na rolniczą emeryturę, będą mogli liczyć na odczuwalnie większe pieniądze w ramach świadczenia.

  POPULARNE DZIŚ:

  Wybrane dla ciebie