Więcej

  Boże Narodzenie 2022. Czy spadnie śnieg na święta?

  |

  POPULARNE DZIŚ

  Niż Brygida spowodował obfite opady śniegu. Od niedzieli w Polsce pojawił się zimowy krajobraz, co w ostatnich latach miało miejsce raczej rzadko. Czy śnieg dotrwa do świąt? Co nas czeka w następnych tygodniach?

  Od niedzieli w całej Polsce można zaobserwować obfite opady śniegu. Jest to spowodowane przechodzącym przez nasz kraj, niżem Brygida. W południowo-wschodniej Polsce zanotowano najbardziej intensywne opady. Niż przewędrował przez całą Europę, powoli odchodzi z naszych rejonów i zabiera ze sobą zimowy krajobraz.

  W najbliższych dniach możemy się spodziewać utrzymania tego stanu, najbardziej narażona na śnieżyce jest południowa Polska, im bliżej północy tym opady będą mniejsze.

  Czy spadnie śnieg na Boże Narodzenie 2022?

  Eksperci zapowiadają gwałtowną odwilż, ale zanim nastąpi ocieplenie, chwyci siarczysty mróz. Synoptycy mówią, że grudniowa pogoda bywa bardzo przewrotna, puki co na święta Bożego Narodzenia nie przewiduje się śniegu, synoptycy zapowiadają bezśnieżne święta.

  W najbliższych dniach czekają nas ujemne temperatury, czy ten stan utrzyma się do końca grudnia pokaże czas. Największą szansę na białe święta mają mieszkańcu południowej Polski. Jeszcze nie wiadomo, czy w okresie świątecznym można spodziewać się śniegu, czy będzie to marznąca mżawka.

  • Pogoda

  Wybrane dla ciebie