Więcej

  Szymon Marciniak: Messi mnie polubił. W tunelu miała miejsce niesamowita scena

  |

  POPULARNE DZIŚ

  Nawet osobom, które nie interesują się futbolem, nie trzeba wyjaśniać kim jest Leo Messi. Absolutnie czołowa postać światowej piłki nożnej, a przy tym bodaj najbardziej rozpoznawalny sportowiec na naszej planecie. Jak się okazało – również… kumpel Szymona Marciniaka.

  Jak już informowaliśmy w portalu SPRESS (zresztą nie musieliśmy, gdyż w ostatnich dniach trąbiły o tym wszystkie media) Szymon Marciniak poprowadził minionej niedzieli mecz finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Stał się tym samym pierwszym polskim arbitrem, któremu udało się dostąpić tego zaszczytu. Co więcej: spisał się doskonale.

  Kylian Mbappe zdradził, co powiedział mu polski sędzia. Słowa Szymona Marciniaka zapamięta na lata

  Zarówno on, jak i jego zespół. Jednakże to nie tylko bezbłędna postawa na murawie pozwoliła Marciniakowi złapać bardzo dobry kontakt z Leo Messim. Polak opowiedział również ciekawą anegdotę z katarskiego turnieju. Nie mógł bowiem okiełznać kilku naładowanych emocjami argentyńskich zawodników.

  Marciniak Messi

  Leo Messi polubił Szymona Marciniaka?

  Dziennikarz TVP Sport zadał Szymonowi Marciniakowi w czwartek pytanie o to, jak obecnie „pracuje się” na boisku z Lionelem Messim. Zwrócił uwagę, że argentyński piłkarz zawsze niewiele na murawie mówił, był raczej cichy i skryty.

  Marciniak MŚ 2022

  Skupiał się na grze. Jednakże podczas tego turnieju było inaczej. Leo wziął na siebie rolę lidera i… wsparł polskiego sędziego.

  On mnie chyba polubił, tak mi się wydaje, i zaakceptował. Mieliśmy pewne nieprzyjemne rozmowy z zawodnikami Argentyny w tunelu, to Messi jako pierwszy zapytał, o co chodzi. Ja wytłumaczyłem, z niewielką pomocą, bo Leo nie mówi tak dobrze po angielsku. I on od razu w ojczystym języku „wydał komendy” do swoich zawodników. Tak że w 2. połowie to, o co prosiłem działało. Widzę, że po prostu kupił chyba mój styl – relacjonuje sędzia Marciniak. Dodał, że Messi najpewniej dobrze go już kojarzy. – Od kilku dobrych sezonów spotykamy się na bardzo wysokim poziomie – sprecyzował arbiter.

  • Leo Messi
  • Mundial
  • Piłka nożna
  • Szymon Marciniak

  Wybrane dla ciebie