Więcej

  Tak teraz wygląda grób Bohdana Smolenia. Byli w szoku gdy to zobaczyli

  |

  POPULARNE DZIŚ

  Bohdana Smolenia nie trzeba nikomu przedstawiać. Wybitny aktor, barwna postać polskiej sceny teatralnej i kabaretowej. Sławę i uznanie zyskał jeszcze w czasach reżimu komunistycznego. Wspólnie z Laskowikiem występował w kabarecie Tey. Późniejsze pokolenia doskonale kojarzą go z roli Edzia w serialu „Świat według Kiepskich”. Ostatnie lata ciężko chorował, a po śmierci grób Bohdana Smolenia bardzo długo pozostawał w opłakanym stanie. Jak jest teraz? Odwiedzający byli w szoku gdy zobaczyli zmianę po latach.

  Bohdan Smoleń w roku 2007 otworzył fundację  „Fundacja Stworzenia Pana Smolenia”, zajmującą się wspomaganiem leczenia oraz rehabilitacją dzieci poprzez hipoterapię. Aktor, komik, artysta i działacz społeczny odszedł w połowie grudnia 2016 roku w szpitalu w Poznaniu. Aktor zmarł po wylewie, który nastąpił niemal rok wcześniej. To właśnie od momentu wylewu stan zdrowia Smolenia wciąż się pogarszał. Ostatecznie nie był w stanie poruszać się już bez wózka inwalidzkiego. Zmarł w wieku 69 lat i spoczął obok swojej żony i syna na podpoznańskim cmentarzu w Przeźmierowie.

  Grób Bohdana Smolenia przez lata pozostawał w opłakanym stanie – jak jest teraz?

  Osoby odpowiedzialne za to jak wyglądał grób Bohdana Smolenia przez lata nie robiły z miejscem pochówku nic. Fundacja Smolenia rozkładała ręce. Podkreślano w komunikatach, że miejsce pochówku jest sprawa rodzinną a oni jedyne co mogą zrobić to upamiętnić go w sposób niezależny i umieścić tabliczkę na jego cześć wmontowaną na jego ulubionym kamieniu.

  Wśród komentujących opłakany stan miejsca spoczynku znaleźli się również tacy, którzy wskazywali, że celowo nagrobek wcześniej nie powstawał ponieważ ziemia najpierw musi osiąść. Wszystko po to by nowa płyta nagrobna nie popękała i nie zapadła się. Na to potrzeba czasu. To może być również jeden z powodów, dlaczego tak długo grób Bohdana Smolenia pozostawał nietknięty.

  Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej. W końcu w miejscu gdzie spoczywa Bohdan Smoleń stoi piękny nagrobek. Odwiedzający, którzy widzieli jak wcześniej wyglądał grób Bohdana Smolenia gdy przyszli w to samo miejsce już po tym jak stanął pomnik byli w pozytywnym szoku. Wielu te z jest mocno zdziwionych, że w tak skromny sposób została upamiętniona osoba Bohdana Smolenia. Nie zmienia to faktu, że miejsce spoczynku wygląda tego schludnie i godnie. Przedstawiamy kilka ujęć z nagrania, które umieszczono w internecie.

  Tak teraz wygląda grób Bohdana Smolenia
  Tak teraz wygląda grób Bohdana Smolenia
  Grób Bohdana Smolenia znajduje się na cmentarzu w Przeźmierowie nieopodal Poznania
  Miejsce spoczynku Bohdana Smolenia znajduje się na cmentarzu w Przeźmierowie nieopodal Poznania

  SPress poleca również:

  Wybrane dla ciebie