Więcej

  Strajk w luksusowym paryskim butiku. Protestujący zmusili do zamknięcia La Samaritaine

  |

  POPULARNE DZIŚ

  „La Samaritaine” jest kultowym, bardzo luksusowym sklepem zlokalizowanym w Paryżu. W przedświąteczny czwartek protestujący zmusili menadżerów do zamknięcia luksusowego paryskiego butiku.

  W czwartek (22 grudnia 2022) liczna grupa członków związków zawodowych i pracowników zmusiła menadżerów „La Samaritaine” do zamknięcia kultowego domu towarowego. Niezadowoleni pracownicy rozpoczęli strajk.

  Dom towarowy jest własnością LVMH. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych producentów luksusowych produktów. LVMH składa się z ponad 60 różnych marek, między innymi są to Louis Vuitton, Christian Dior i Givenchy.

  „La Samaritaine” został ponownie otwarty w czerwcu 2021 roku. Dom towarowy przeszedł gruntowny remont, koszt jego modernizacji wyniósł około 3,5 miliarda złotych. Niezadowoleni pracownicy luksusowego sklepu rozpoczęli strajk.

  Protest w La Samaritaine. Menadżerowie ewakuowali klientów

  Media podają, że w strajku wzięło udział około 200-300 osób. Wśród protestujących znaleźli się pracownicy i członkowie związków zawodowych. Ze względów bezpieczeństwa kierownictwo postanowiło ewakuować klientów i pozostałych pracowników. „La Samaritaine” został zamknięty. Menadżerowie „La Samaritaine” informują, że prawie wszyscy protestujący nie byli pracownikami luksusowego sklepu.

  W ostatnim czasie we Francji można zaobserwować rosnącą liczbę strajków. Obywatele domagają się podwyższenia płac w związku z galopującą inflacją, która wynosi tam w tej chwili około 6%.

  Ostatnio poruszenie wywołał strajk pracowników kolei państwowych. Przez świąteczny weekend dwa na pięć pociągów nie będą kursować. Podróżni i władzę są wściekli, albowiem protest został zorganizowany nieformalnie, bez poparcia związków.

  Wybrane dla ciebie