Więcej

  Ważne ostrzeżenie PKO BP. Bank zamieścił wpis: „Przekażcie bliskim i znajomym”

  |

  POPULARNE DZIŚ

  Największy polski bank po raz kolejny zmuszony był wydać alarmujący komunikat. Za pośrednictwem mediów społecznościowych PKO BP przestrzega przed nowym rodzajem SMS-owego oszustwa, przez które możemy stracić pieniądze.

  Mimo, że banki dwoją się i troją, by chronić swoich klientów przed cyberprzestępcami, ci wymyślają coraz to nowe sposoby, by z zimną krwią okradać Polaków z oszczędności życia.

  Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, by wszystkie pieniądze zgromadzone na Twoim rachunku bankowym zniknęły. Sprawa jest na tyle poważna, że największe podmioty finansowe w Polsce opłacają kampanie mające przestrzegać przed oszustami.

  PKO BP: uważaj na swoje pieniądze. Polacy dostają toksyczne SMS-y

  Opisywaliśmy już masę sposobów, jakie wykorzystują internetowi (i nie tylko) przestępcy, celem zagrabienia naszych oszczędności. Ostatnio nagminne staje się rozsyłanie fałszywych SMS-ów.

  – Uwaga na fałszywe wiadomości! Oszuści wysyłają SMS-y z prośbą o dopłatę za zakupy. Nie dajcie się nabrać i nie otwierajcie podejrzanych linków! Podajcie dalej i ostrzeżcie znajomych! – ostrzega PKO BP.

  Wybrane dla ciebie